top of page

מעגל החיים

"הישן יתחדש, והחדש יתקדש, ויחדיו יהיו

לאבוקות אורים על ציון"

(הרב קוק איגרת ראיה א קס"ד)

גברים ונשים עוברים במהלך חייהם שלבים שונים. המסורת היהודית מלווה אותנו מרגע הלידה, דרך גיל ההתבגרות, היציאה מבית ההורים, חתונה, עוד לידות, ועד ימינו האחרונים בעולם הזה. אנחנו כקהילה נעמוד לצדכם בכל הרגעים הללו, ונספק לכם חוויה יהודית מסורתית ושוויונית, רבת עוצמה, שתעזור לכם לעבור את הרגעים בצורה המשמעותית ביותר.

חברי הקהילה יחד עם הרב יעזרו לכם לבנות טקס שגם עונה על הצרכים של המשפחה המודרנית בת המאה ה-21, ושיכבד בו בזמן את ערכי היהדות לדורותיה.  

מסורת רבת השנים של ברית המילה מוכרת לנו עוד מימי התנ״ך. זו המצווה הראשונה שעליה אנו מצווים מרגע הלידה, וחובתה חלה לא רק על הילד, אלא על הוריו, על משפחתו, ועל קהילתו.

בקהילת מוריה תוכלו לחגוג את כניסתו של הרך הנולד ״לבריתו של אברהם אבינו״. מלבד הטקס עצמו, בו גם נשים יכולות לקחת חלק ממנו, אנו מציעים לכם את האפשרות להשתמש באולם שלנו ולהרגיש כמו בבית, במיוחד ברגע כל כך מרגש.

ברית מילה

זבד הבת

בהרבה מסורות בעולם היהודי נהגו לחגוג גם לילדות הנולדות במשפחה. טקס זבד הבת, המוכר לנו גם בשם שמחת בת, קיבל משמעות חדשה בימינו, כאשר משפחות ביקשו לתת ביטוי יהודי להולדת הבת. עיקר טקס זבד הבת הוא הענקת השם לתינוקת. אפשר לחגוג זבד הבת ושמחת בת גם בשבתות, וגם בימות החול.

נלווה את כניסתה של התינוקת אל העולם בשירה, פיוטים וטקסטים יהודיים שמהללים את מקומה של האישה. קהילתנו היא קהילה שוויונית, ואיכפת לנו המקומה של האישה ביהדות. בקהילת מוריה תוכלו לחגוג גם לבת!

החופה הוא אחד הרגעים המרגשים ביותר בחיים. זה הצד הראשון שבו אנחנו בוחרים בעצמנו לחיות אותו כיהודים.

קהילת מוריה מזמינה אתכם לעבור טקס חופה וקידושין הלכתי, כדת משה וישראל; וגם שוויוני, טקס בו הכלה תתן טבעת לחתן. 

החתונה דרך התנועה המסורתית, תאפשר לכם לבנות טקס שהוא מתאים לכם כזוג, ושיבטא את רצונכם להיות קשורים למורשת היהודית.

רב הקהילה, הרב דוד אריאס, ילווה אתכם בתהליך משמעותי, עם תוכן עכשווי ורלוונטי עבורכם.

חתונה

אבלות

מנהגי אבלות התפתחו באופן שונה בכל קהילות ישראל לאורך ההיסטוריה. ההלכה, המסורת היהודית מחבקת אותנו גם ברגעים הקשים, עת שאנחנו נפרדים מיקירינו. 

קהילתנו כאן בשבילכם, נעזור לכם לארגן תפילות לזכרם של אלה אשר הלכו לעולמם. נעמוד לצדכם בשבעה, ובכל השלבים של תהליך האבלות, נדע לעשות זאת גם באופן רגיש מסורתי, ומכבד. וכן, גם אישה יכולה לומר קדיש יחד עם משפחתה.

הזכרות, וציוּן תאריכים משמעותים הם חלק מלוח השנה שלנו, וקהילת מוריה עומדת לרשותכם.

עם ישראל ידע לאורך כל הדורות לקבל גברים ונשים שרצו להצטרף ליהדות, וידע לחבק אותם, ולהכניס אותם אל הקהילה.

הגיור שלנו מוכר על ידי מדינת ישראל. דרך התנועה המסורתית (הקונסרבטיבית) תוכלו לעבור גיור שאינו משפיל, אלא מרים ומרומם. אנו נעזור לכם בהליכי בירור יהדות, מעמדם של זרע ישראל ועוד.

היהדות אינה קורס שאפשר ללמוד אותו תוך כמה שיעורים, אלא אוסף של חוויות, של לימוד, של מעשים ושל מסורות, שיחד בונים את הזהות שלנו.

הקהילה, יחד עם הרב יתמכו בכם במהלך הגיור, ותהיו אחד מאיתנו מהרגע הראשון.

גיור

אם אכן אתם מעוניינים לעבור אחת החוויות האלה יחד איתנו, צרו עמנו קשר, השאירו לנו פרטים:

תודה על פנייתך, נחזור אליך בהקדם האפשרי

bottom of page